Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 prosimy o kontakt pod numerem: (24) 235-30-56 W weekendy i święta oraz poza godzinami pracy biura proszę dzwonić pod numer: 608 597 605 lub 602 399 631

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

#Lasynanowe100lecie - akcja sadzenia drzew z udziałem szkół

#Lasynanowe100lecie - akcja sadzenia drzew z udziałem szkół

W dniu 27.03.2025 r. na terenie leśnictwa Leśniewice mieliśmy zaszczyt współpracować z uczniami oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Trębkach, którzy wraz z naszymi pracownikami wzięli udział w niezwykłej akcji sadzenia nowego pokolenia lasu.

W ramach inicjatywy #LasyNaNowe100Lecie posadziliśmy łącznie 1300 sadzonek sosny. To doskonała okazja dla młodzieży, aby zdobyć wiedzę na temat znaczenia lasów oraz ich ochrony, jak również roli, jaką odgrywają w środowisku naturalnym.

Po zakończeniu sadzenia, leśnicy zaprosili młodych uczestników do wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Było to wspaniałe zakończenie dnia, które sprzyjało integracji oraz wymianie doświadczeń między uczniami a pracownikami nadleśnictwa.

Podobne wydarzenia zostały zorganizowane również na terenie Leśnictwa Drzewce w oddziale 183 m współpracując przy tym ze Szkołą Podstawową nr. 3 w Gostyninie oraz na Leśnictwie Choinek w oddziale 83a wraz ze Szkołą Podstawową w Teodorowie. Dzieci i młodzież szkolna odbyła w ten sposób cenne lekcje w terenie, zdobywając wiedzę na temat sadzenia drzew oraz zasad prowadzenia gospodarki leśnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji! Wspólnie troszczymy się o przyszłość naszych lasów i rozwijamy świadomość ekologiczną wśród młodego pokolenia.