Web Content Display Web Content Display

położenie

Nadleśnictwo Gostynin położone jest w centralnej Polsce, na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Położone jest na południe od Wisły w okolicach Płocka. Składa się z dwóch obrębów: Duninów i Gostynin, o powierzchni ogólnej wg stanu z dn. 01.01.2013 r., wynoszącej 16 107,27 ha.

Zasięg terytorialny Nadleśnictwa Gostynin wynosi 531,47 km2. Wchodząc w skład jednostek organizacyjnych RDLP w Łodzi sąsiaduje z 3 nadleśnictwami tej dyrekcji: Łąck, Kutno i Płock, oraz nadleśnictwem Włocławek wchodzącym w skład RDLP w Toruniu.

Zdecydowana większość powierzchni nadleśnictwa znajduje się granicach województwa mazowieckiego, obejmując teren dwóch powiatów: gostynińskiego (gminy Gostynin m., Gostynin w. i Szczawin Kościelny) oraz płockiego (gmina Nowy Duninów). Niewielki fragment zasięgu nadleśnictwa obejmuje teren województwa łódzkiego, powiatu kutnowskiego, gminy Strzelce. Jest to ok 5,5 ha gruntów nadleśnictwa.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konkurs "Poznajemy uroki lasu i tajemnice otaczającej nas przyrody"

Konkurs "Poznajemy uroki lasu i tajemnice otaczającej nas przyrody"

21 listopada w Pałacu w Luszynie odbył się XIII finał konkursu dla przedszkoli pod nazwą "Poznajemy uroki lasu i tajemnice otaczającej nas przyrody".  Konkurs został zorganizowany przez Nadleśnictwo Gostynin we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Pacynie oddział w Luszynie.

 

Przedszkolaki  aby rozwiązać zadania konkursowe musiały wykazać się znajomością zwierząt, rozpoznać gatunki drzew po owocach i nasionach, a także wiedzieć jak zachowywać się w lesie. Pomiędzy poszczególnymi zadaniami konkursowymi drużyny konkursowe  prezentowały piosenki  i wiersze o tematyce przyrodniczej.  W finale konkursu udział wzięło 60 dzieci z 10 przedszkoli z terenu trzech powiatów.  Ponieważ poziom konkursu był bardzo wyrównany, nagrody trafiły do wszystkich przedszkoli biorących udział w konkursie. Dzięki uprzejmości właścicieli Pałacu w Luszynie - Państwa Olszewskich  konkurs odbył się w pięknej scenerii klasycystycznego pałacu z I połowy XIX wieku.