Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Mistrzostwa Polski Leśników w szachach

Z dniach od 23 do 26 lutego 2014r. w Kistowie (RDLP Gdańsk, N-ctwo Lipusz) odbyły się XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Leśników w szachach. W zawodach uczestniczyło 50 szachistów z Polski, Węgier i Rumunii. RDLP w Łodzi na zawodach reprezentowali pracownicy z N-ctwa Gostynin – Dudziński Waldemar, N-ctwa Płock – Iller Adam, N-ctwa Poddębice – Godlewski Roman oraz N-ctwa Przedbórz – Gaj Jarosław.

W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw zwyciężył szachista - leśnik z Węgier Jozsef Nemeth. Drugie miejsce zajął Tadeusz Walczak z RDLP Toruń, a trzecie miejsce zdobył Roman Godlewski z RDLP Łódź (N-ctwo Poddębice). Pozostali gracze z RDLP w Łodzi zajęli miejsca w drugiej dziesiątce: Dudziński Waldemar – 12, Gaj Jarosław – 18, Iller Adam – 20.

W rywalizacji drużynowej brało udział  21 zespołów. Najlepszą okazała się drużyna z Węgier, która zgromadziła na swym koncie  16,5 pkt. (Nemeth 9,0 pkt, Papp 7,5 pkt.). Drugie miejsce zajął zespół RDLP w Łodzi z dorobkiem 14,0 pkt. (Godlewski 7,5 pkt, Dudziński 6,5 pkt.). Trzecie miejsce z dorobkiem również 14,0 pkt. zdobyli szachiści z RDLP w Olsztynie (Klimek 7,0 pkt, Dziadoń 7,0 pkt.). O srebrnym medalu dla RDLP w Łodzi zadecydowało wyższe miejsce Godlewskiego w klasyfikacji indywidualnej.