Widok zawartości stron Widok zawartości stron

edukacja-obiekty

Zachęcamy do spacerów po naszych ścieżkach przyrodniczo - leśnych:

  • Ścieżka  „Lucień"

Trasa przygotowana na południowo-zachodnim brzegu jeziora Lucień, w malowniczo położonych i bogatych pod względem przyrodniczym drzewostanach, w dużej części pochodzenia naturalnego. Ścieżka przebiega przez dawny zespół parkowy, droga wytyczona wśród lasów, swój koniec ma nad jeziorem Lucień.

  • Ścieżka „Pagórek"

Powstała w celu przybliżenia wszystkim zainteresowanym zagadnień związanych z gospodarką leśną i specyfiką pracy leśników. Zlokalizowana blisko siedziby Nadleśnictwa, w kompleksie leśnym o nazwie Pagórek. Ścieżkę można zwiedzić zarówno na pieszo, jak i na rowerze.

 

Ważną rolę edukacyjną pełni również Szkółka leśna w Choinku. Tutaj odwiedzający mogą dowiedzieć się jak wygląda cykl życia drzewa. Można także uzyskać  informację jak dużo pracy wymaga wyhodowanie sadzonki, z której później wyrasta las.

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Leśnicy dla Ukrainy

Leśnicy dla Ukrainy

Zbiórka rzeczowa dla walczących i dotkniętych wojną w Ukrainie

Leśnicy z Nadleśnictw i biura RDLP w Łodzi połączyli siły by pomóc walczącym za wolność Ukrainy i oprócz indywidualnie niesionej pomocy, w którą włączyliśmy się od pierwszych chwil konfliktu – zorganizowaliśmy we wszystkich nadleśnictwach i łódzkim biurze zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy m.in.:
- leków,
- środków higienicznych,
- artykułów spożywczych o długim terminie ważności,
- odzieży terenowej i BHP,
- naczyń turystycznych.

Transport z pomocą rzeczową wyruszył 4 kwietnia 2022 r.  – dziękujemy wszystkim leśnikom, którzy dołożyli do niego swoją cegiełkę. Jesteście najlepsi! 

Działamy razem

W ramach prowadzonej przez Lasy Państwowe ogólnopolskiej akcji „Plecak dla Ukrainy” RDLP w Łodzi przygotowała dla walczących za wschodnią granicą leśników 70 plecaków ze specjalistycznym wyposażeniem terenowym, z którymi transport dotarł w zeszłym tygodniu na polsko-ukraińską granicę.

Akcja „Plecak dla Ukrainy” to odpowiedź Lasów Państwowych na wezwanie Lwowskiego Okręgowego Wydziału Leśnictwa i Łowiectwa, który utworzył formację Ochotniczej Obrony Terytorialnej liczącą 900 osób. W jej skład weszli leśnicy obwodu lwowskiego. Jednostka ta zwróciła się z prośbą o udzielenie pomocy humanitarnej dla Braci Leśnej w Ukrainie w zakresie ochrony i zagospodarowania lasu w warunkach konfliktu zbrojnego wywołanego agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Każda z jednostek LP kupiła i wyposażyła plecaki, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez leśników z Ukrainy.

Pomoc wciąż potrzebna
Pod adresem https://pomagamukrainie.gov.pl/ można znaleźć informacje o zbiórkach organizowanych dla uchodźców i propozycji innych działań, które zapewniają im pomoc, łącznie z listą potrzebnych produktów i środków.

#PomagamUkrainie