Wydawca treści Wydawca treści

CERTYFIKAT GOSPODARKI LEŚNEJ W SYSTEMIE PEFC

W wyniku przeprowadzonego audytu gospodarki leśnej wg. zasad PEFC, RDLP w Łodzi otrzymała certyfikat o numerze: CSL/1266/2024 potwierdzający spełnienie wymagań Normy Krajowej PEFC – PEFC PL 1003:2012 v.2 „Zrównoważona gospodarka leśna – wymagania” w zakresie: „Trwałe i zrównoważone zagospodarowanie lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi”, z okresem obowiązywania od 13.01.2024 r. do 12.01.2027 r.

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Podsumowanie akcji #sadziMY z leśnikami w Nadleśnictwie Gostynin

Podsumowanie akcji #sadziMY z leśnikami w Nadleśnictwie Gostynin

2 i 3 października, w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy mógł odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie.

Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. W akcje włączyło się również Nadleśnictwo Gostynin, gdzie podczas dwóch październikowych dni rozdano łącznie 700 sadzonek wszystkim chętnym do posadzenia własnego drzewka.

3 października w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY w finale akcji drzewa w Nadleśnictwie Suchedniów (RDLP w Radomiu), drzewa sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

Piąta edycja akcji #SadziMY w Nadleśnictwie Suchedniów - YouTube