Asset Publisher
Zanocuj w lesie
Program „ Zanocuj w lesie ”
Nadleśnictwo Gostynin wyznaczyło 5 obszarów leśnych o łącznej powierzchni ok 1500 hektarów, w których można realizować będzie Program „Zanocuj w lesie”
Obszary programu obejmują następujące powierzchnie:
- Obszar nr 1 – Jeżewo Soczewka: oddz. 104, 105, 114, 115, 116, 141, 142, 143, 163, 164, 165, 182, 183. Powierzchnia 307,48 ha.
- Obszar nr 2 – Lucień: oddz. 13-18, 31-37. Powierzchnia 271,77 ha.
- Obszar nr 3 – Choinek: oddz. 70,71,83,84,94,95 Powierzchnia 155,50 ha.
- Obszar nr 4 – Leśniewice: oddz. 224-242, Powierzchnia 610,23ha.
- Obszar nr 5 – Sokołów: oddz. 299-305, Powierzchnia 142,60 ha.
Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.
Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:
- regulaminem korzystania z obszaru
- mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
- zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [Link]
- z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
Na terenie obszarów leśnych, wyznaczonych do Programu „Zanocuj w lesie” planowane są w 2025r. prace gospodarcze związane z pozyskaniem i zrywką drewna, wyszczególnione w poniższej tabeli. Każda powierzchnia, na której odbywają się w/w prace jest oznaczona TABLICAMI ZAKAZU WSTĘPU.
Nazwa Obszaru |
Nr oddziałów, gdzie planowane są czasowe prace gospodarcze . Typ prac gospodarczych |
Obszar nr 1 – Jeżewo Soczewka: |
Cięcia pielęgnacyjne o charakterze trzebieży późnej: oddz. 104a,g. Cięcia pielęgnacyjne o charakterze trzebieży wczesnej: oddz. 143b, 165d Powierzchnie zrębowe: 183i |
Obszar nr 2 – Lucień: |
- |
Obszar nr 3 – Choinek: |
- |
Obszar nr 4 – Leśniewice: |
Cięcia pielęgnacyjne o charakterze trzebieży późnej: oddz. 225d, f, 226d, 240n Cięcia pielęgnacyjne o charakterze trzebieży wczesnej: oddz. 233h,i, 240g,s Powierzchnie zrębowe: 235d, 237d |
Obszar nr 5 – Sokołów: |
Cięcia pielęgnacyjne o charakterze trzebieży wczesnej: oddz. 301i, 304d |
- w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
- Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go adres emailowi Nadleśnictwa Gostynin (gostynin@lodz.lasy.gov.pl) lub do koordynatora programu (joanna.garwacka@lodz.lasy.gov.pl) nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
- Pamiętaj, że na całym obszarze objętym programem, rozpalenie ogniska jest zabronione, natomiast dozwolone jest używanie kuchenek gazowych zgodnie z regulaminem korzystania z obszarów programu "Zanocuj w lesie".
Asset Publisher
Asset Publisher
Leśnicy dla Ukrainy
Leśnicy dla Ukrainy
Zbiórka rzeczowa dla walczących i dotkniętych wojną w Ukrainie
Leśnicy z Nadleśnictw i biura RDLP w Łodzi połączyli siły by pomóc walczącym za wolność Ukrainy i oprócz indywidualnie niesionej pomocy, w którą włączyliśmy się od pierwszych chwil konfliktu – zorganizowaliśmy we wszystkich nadleśnictwach i łódzkim biurze zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy m.in.:
- leków,
- środków higienicznych,
- artykułów spożywczych o długim terminie ważności,
- odzieży terenowej i BHP,
- naczyń turystycznych.
Transport z pomocą rzeczową wyruszył 4 kwietnia 2022 r. – dziękujemy wszystkim leśnikom, którzy dołożyli do niego swoją cegiełkę. Jesteście najlepsi!
Działamy razem
W ramach prowadzonej przez Lasy Państwowe ogólnopolskiej akcji „Plecak dla Ukrainy” RDLP w Łodzi przygotowała dla walczących za wschodnią granicą leśników 70 plecaków ze specjalistycznym wyposażeniem terenowym, z którymi transport dotarł w zeszłym tygodniu na polsko-ukraińską granicę.
Akcja „Plecak dla Ukrainy” to odpowiedź Lasów Państwowych na wezwanie Lwowskiego Okręgowego Wydziału Leśnictwa i Łowiectwa, który utworzył formację Ochotniczej Obrony Terytorialnej liczącą 900 osób. W jej skład weszli leśnicy obwodu lwowskiego. Jednostka ta zwróciła się z prośbą o udzielenie pomocy humanitarnej dla Braci Leśnej w Ukrainie w zakresie ochrony i zagospodarowania lasu w warunkach konfliktu zbrojnego wywołanego agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Każda z jednostek LP kupiła i wyposażyła plecaki, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez leśników z Ukrainy.
Pomoc wciąż potrzebna
Pod adresem https://pomagamukrainie.gov.pl/ można znaleźć informacje o zbiórkach organizowanych dla uchodźców i propozycji innych działań, które zapewniają im pomoc, łącznie z listą potrzebnych produktów i środków.
#PomagamUkrainie