Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nadzór nad lasami niepaństwowymi

  Nadzór na lasami  prywatnej własności w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Gostynin sprawuje Starosta Płocki w obszarze gminy Nowy Duninów i Starosta Gostyniński na pozostałym obszarze.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Goście z Wileńszczyzny

Goście z Wileńszczyzny

Goście z Wileńszczyzny

W poniedziałek, 27 czerwca gościliśmy w Nadleśnictwie Gostynin naszych Rodaków z Kresów.

Czterdziestoosobowa grupa dzieci wraz z opiekunami ze Szkół Podstawowych w Podborzu i Solecznik z Litwy, spędziła tygodniowe wakacje w Płocku, na zaproszenie Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”.

Nadleśnictwo Gostynin zorganizowało dzieciom dzień pełen wrażeń w lasach gostynińskich … i nie tylko.

Przede wszystkim pokazaliśmy naszym gościom z Wileńszczyzny miejsca upamiętniające ważne wydarzenia historyczne: miejsce bitwy okresu Powstania Styczniowego oraz  miejsce straceń mieszkańców Gostynina w czasie II wojny światowej.

Dzieci zwiedziły także Zamek w Gostyninie.

Szczególnie atrakcyjny był pobyt w strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. Kurtyna wodna sprawiła wszystkim mnóstwo zabawy, ale i ochłody w ten upalny dzień. Bardzo dziękujemy gostynińskim strażakom za życzliwe przyjęcie!

Kolejnym punktem było wejście na wieżę przeciwpożarową, a następnie przejechaliśmy do szkółki leśnej w Choinku, gdzie spędziliśmy przyjemne popołudnie przy ognisku.